Aj druhé finále Calderovho pohára pre Norfolk, dvojbodový Pánik

03.06.2012 Celý región

Norfolk 3. júna (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik sa v noci na nedeľu jedným gólom a jednou asistenciou podpísal pod víťazstvo Norfolku Admirals nad Torontom Marlies 4:2 vo finále American Hockey League a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Norfolk vedie v bojoch o Calderov pohár už 2:0 na zápasy, séria sa teraz ale sťahuje na dve stretnutia do Kanady.

Pánik otvoril skóre v 15. minúte duelu a hoci hostia ešte do prestávky vyrovnali, domáci si postupne vytvorili až trojgólový náskok. Práve pri góle na 4:1 mal Pánik opäť hokejku, keď prihral na presnú strelu Trevorovi Smithovi. Skóre uzavrel ďalší Slovák Juraj Mikuš, ktorý skorigoval prehru Toronta na 2:4 a postaral sa o to, že Admirals po prvý raz po siedmich zápasoch inkasovali viac ako jeden gól. Slovenský gólman Norfolku Jaroslav Janus strávil duel na striedačke.